Wybór cegły do budowy domu

Budowa domu to inwestycja, która powinna służyć przez wiele lat. Z tego powodu należy zadbać o to, by dom nie tylko zachwycał efektownym wnętrzem, ale także, by jego ściany zewnętrzne i wewnętrzne charakteryzowały się wysoką termoizolacyjnością i energooszczędnością. Pozwoli to w przyszłości znacznie obniżyć koszty eksploatacji budynku.

Do ścian zewnętrznych

Sklep remontowo-budowlany Bricoman posiada w stałej ofercie różnorodny wybór najwyższej jakości bloczków z betonu komórkowego, pustaków betonowych i ceramicznych oraz cegieł przeznaczonych do budowy murów zewnętrznych oraz wewnętrznych ścian działowych: https://www.bricoman.pl/materialy-budowlane/cegly-pustaki-beton-komorkowy-zbrojenie/cegly.

Najpopularniejszym materiałem do ścian zewnętrznych są pustaki ceramiczne wykonane z gliny i wody i wypalane w temperaturze około 1000 stopni Celsjusza. Gwarantują one doskonałą termoizolacyjność budynku oraz naturalnie klimatyzują wnętrze. W rezultacie w domu zimą zawsze będzie panowało przyjemne ciepło, zaś podczas upalnego lata pokój dzienny da nam orzeźwiający chłód po powrocie ze spaceru.

Alternatywą dla cegły ceramicznej jest beton komórkowy. Zapewnia on również bardzo dobrą izolację cieplną oraz akustyczną ścian zewnętrznych. Zaletą bloczków z betonu komórkowego jest ich mała waga i duże wymiary, co znacznie przyspiesza murowanie domu i obniża koszty inwestycji. Będzie to więc optymalny materiał dla inwestora, któremu zależy na szybkim zakończeniu budowy.

Do ścian działowych

Na ścianie działowej wykonanej z pełnej cegły bez problemu zawiesimy nawet najcięższy obraz w salonie, wykonane z drewna szafki w kuchni czy tradycyjny grzejnik żeliwny w korytarzu. Ponadto ściana wewnętrzna z pełnej cegły zapewni nam komfort pracy w gabinecie nawet podczas wizyty gości. Materiał ten znakomicie wygłusza dźwięki z zewnątrz, zarówno te dochodzące z ulicy, jak z innych miejsc w domu.

Do kominka

Jeśli chcemy w naszym salonie wygospodarować miejsce na stylowy kominek, niezbędna będzie cegła szamotowa, która dzięki swoim właściwościom na długo utrzyma ciepło w pomieszczeniu. Dzięki estetycznemu wyglądowi cegły szamotowej wykonany z niej i widoczny w pomieszczeniu przewód kominowy stanie się eleganckim elementem wykończenia wnętrza.

Do komina i do ogrodu

Niezwykle ważną decyzją na etapie budowy domu jest odpowiedni wybór cegły do wybudowania kominów. Użyta do tego celu cegła klinkierowa o doskonałych parametrach wytrzymałościowych na wysokie temperatury pozwoli uniknąć w przyszłości pękania komina i konieczności jego naprawy.

Cegła klinkierowa nadaje się również do stosowania w najbliższym otoczeniu domu. Wykorzystana do wykończenia tarasu z widokiem na ogród, ułożenia podjazdów, alejek w ogrodzie czy do budowy stacjonarnego grilla nada posesji atrakcyjny i niepowtarzalny wygląd.