Jak tanio wybudować dom bez obaw o jego jakość?

Budowa domu nigdy nie należała do tanich przedsięwzięć, a ludzie są zwykle w tym celu zmuszani do brania pożyczek w bankach. Jednak nawet w takim przypadku warto pomyśleć o obniżeniu kosztów budowy aby móc chociażby obniżyć ratę spłaty kredytu. Oczywiście inwestorzy płacący za budowę z własnej kieszeni również chętnie korzystają ze sposobów na oszczędzanie przy budowie domu. Tylko właśnie, jakie to sposoby? Jak tanio wybudować dom aby dalej był on solidny i elegancki? Poniżej podajemy najlepsze sposoby!

Projekt domu a koszty budowy

Wiele osób zapomina, że przy budowie domu pieniądze są potrzebne nie tylko na kupno materiałów i prace budowlane, ale również na zakup odpowiedniego projektu domu. Można jednak bardzo dużo zaoszczędzić wybierając jeden z dziesiątek, czy nawet setek gotowych projektów często proponowanych inwestorom. Projekty te są bardzo uniwersalne, więc można je zrealizować niemalże na każdej działce. Warto też wspomnieć o tym aby projekt był możliwie jak najprostszy, dzięki czemu prace budowlane będą łatwiejsze, a co za tym idzie, koszty budowy znacznie się obniżą.

Jak kupić materiały budowlane za niską cenę?

Kupując takie materiały jak cegły, cement, czy deski należy przede wszystkim pamiętać o tym aby sprawdzić jak najwięcej dostępnych ofert i je dokładnie porównać. Patrząc na to jakich ilości materiałów budowlanych potrzeba do wybudowania domu można w ten sposób zaoszczędzić nawet więcej niż kilka tysięcy złotych. Ponadto dobrze jest negocjować ceny w hurtowniach, oczywiście proponując uczciwe kwoty za daną ilość materiału. Dobrze jest też również poprosić o pomoc fachowców z ekipy budowlanej, którzy rynek materiałów budowlanych znają lepiej niż własną kieszeń.

Czy wszystkie prace muszą wykonywać profesjonaliści?

Okazuje się, że podczas budowy domu traci się ogromne kwoty na pracach, które z łatwością można by wykonać samemu lub z pomocą bliskich znajomych i rodziny. Oczywiście nie warto próbować robić czegoś, czego nie jest się pewnym, ze względu zarówno na swoje bezpieczeństwo, jak i jakość budowanego domu. Jednak takie prace budowlane jak malowanie ścian, czy montaż drzwi można wykonać własnymi rękoma.

Używane meble do nowego domu

Po wybudowaniu domu trzeba liczyć się z jeszcze jednym bardzo drogim wydatkiem, jakim jest jego umeblowanie. W końcu w grę wchodzi nie jeden pokój, ale calutki dom, a meble bywają naprawdę drogie. Dlatego warto jest rozważyć zakup używanych mebli, które nierzadko są nawet o ponad połowę tańsze od nowych. Ofert można szukać w najróżniejszych źródłach, od komisów aż po sklepy internetowe.

tearebels.pl