Sztuczna choinka z tworzywa

Wiele osób mieszkających w bloku ma przed świętami dylemat jaką choinkę wybrać. Żywe drzewko jest pachnące i miłe dla oka, ale pojawia się problem, co zrobić z drzewkiem po świętach. Wiele z nich ląduje na śmietnikach. Jeśli nie mamy działki rekreacyjnej bądź ogrodu, gdzie można posadzić poświąteczne drzewo, idealnym rozwiązaniem będzie sztuczna choinka.

Choinka z tworzywa ma całą gamę zalet

Przede wszystkim może posłużyć przez wiele lat, a nawet przez całe dziesięciolecia. Jeśli jest dobrze przechowywana oraz czyszczona może przetrwać nawet 50 lat! Tym, którym choinka z tworzywa kojarzy się z topornym komunizmem, wystarczy pokazać współczesne drzewka. Są one wykonane z największą starannością i dbałością o szczegóły. Często nie sposób odróżnić żywego drzewka od imitacji. Głównie dzieje się tak w przypadku, gdy sztuczna choinka na pniu jest naszym bożonarodzeniowym drzewkiem. Pień zamiast stojaka czyni drzewo bardzo realistycznym. Sztuczna choinka na pniu jest rewelacyjna, ponieważ jej walory estetyczne nie odbiegają od walorów prawdziwego drzewka.

Choinka z tworzywa, która jest pięknie i starannie wykonana może kosztować naprawdę sporo pieniędzy. W tym wypadku nie warto oszczędzać, ponieważ zakup choinki to wydatek rozłożony na lata. Z całą pewnością można pokusić się o droższy i bardziej okazały egzemplarz.
Uważa się, że sztuczna choinka na pniu, czy też każda inna choinka z tworzywa jest bardziej ekologiczna niż żywe drzewka. Spory dotyczące tej kwestii wciąż trwają. Zarówno jedne jak i drugie rozwiązanie ma swoich zwolenników.

Sztuczna choinka jest stosunkowo nowym wynalazkiem

Apogeum jej popularności wzrosło wraz z wynalezieniem i szerokim zastosowaniem plastiku oraz tworzyw sztucznych. Sztuczna choinka na pniu jest udoskonaleniem poprzednich form. Można przypuszczać, że z roku na rok imitacje prawdziwych choinek będą coraz doskonalsze.
Na obecnej fali minimalizmu oraz fascynacji Skandynawią, mnóstwo osób uznaje tylko żywe drzewka. Niestety niewiele osób myśli co począć później z takim balastem. Choinka z tworzywa może zastąpić żywe drzewo i być piękną dekoracją naszego domu. Ponadto nie sprawia kłopotu w postaci zgubionych igieł. Nie musimy również z żalem wyrzucać drzewka na śmietnik. Wystarczy odpowiednio je przechować, by za rok cieszyć się jej pięknem na nowo.