Kabel utp 5e charakterystyka

Liczba kabli dostępnych w naszym sklepie nieprzerwanie się powiększa i dlatego uważamy, że wysoce korzystnym jest choćby pobieżne zaznajomienie naszych klientów – zarówno obecnych jak i potencjalnych – z ich specyfiką, tak aby mogli oni podjąć decyzję odnośnie tego, czy dany typ okablowania wpisuje się w ich oczekiwania i potrzeby, czy też konieczne jest kontynuowanie poszukiwań celem identyfikacji najodpowiedniejszego produktu.

Dziś pragniemy przyjrzeć się nieco bliżej wyrobowi noszącemu nazwę UTP 5E. Pod tą tajemniczą dość nazwą kryje się ni mniej ni więcej, a wysoce wydajny kabel stosowany najczęściej podczas tworzenia, rozbudowy oraz modernizacji sieci teleinformatycznych. Umożliwia on efektywne wykorzystywanie sieci działających z częstotliwością  do 200 MHz. Dzięki zastosowanym innowacyjnym rozwiązaniom oraz najwyższej jakości wykorzystanych materiałów, pozwala on na transmisję danych z prędkością dochodzącą nawet do 1 Gb/s przy jednoczesnej minimalizacji zakłóceń zewnętrznych. Dzięki przejściu rygorystycznych testów, jak również analizom wydajności, możemy być pewni, że okablowanie to idealnie sprawdzi się w zastosowaniach wewnętrznych – jest to dodatkowo potwierdzone rozlicznymi uzyskanymi przez wyrób będący bohaterem dzisiejszego wpisu certyfikaty i atesty. 

Omawiany kabel teleinformatyczny wytwarzany jest z drutów miedzianych, które to następnie powlekane są kilkoma warstwami gumy zapewniającej elastyczność i chroniącej wnętrze przewodu przed negatywnymi skutkami ekspozycji na wilgoć, wysokie temperatury, czy też elementy mogące powodować zakłócenia. Zastosowana guma jest również wysoce wytrzymała, a więc nawet w sytuacji, gdy przewód poprowadzony zostanie pod nietypowymi kątami nie wystąpi ryzyko pogorszenia się jego stanu w najbliższych kilku do kilkunastu miesięcy po zakończeniu montażu.

Z punktu widzenia klienta równie istotnym jest fakt, iż kabel o nazwie UTP 5E powstaje – podobnie jak wiele innych produktów dostępnych w naszym portfolio – z zyskujących ostatnio na popularności materiałów bezhalogenowych. Dzięki brakowi w składzie elementów ochronnych substancji mogących generować duże ilości ciemnego dymu, znacznie łatwiejsza staje się ewakuacja pracowników lub domowników, jak również ugaszenie powstałego poprzez awarię lub też suboptymalny stan systemu pożaru. Zastosowane materiały znacznie ułatwiają również użytkowanie okablowania, jako że może ono być stosowane w pomieszczeniach, w których temperatura waha się od minus trzydziestu do nawet siedemdziesięciu stopni Celsjusza bez ryzyka, że wyrób taki ulegnie stopieniu czy też przełamie się na skutek stałej ekspozycji na dość dotkliwy chłód. 

Oczywiście kabel typu UTP 5E to nie jedyny produkt dostępny w naszym szerokim asortymencie. Jeżeli pragną Państwo dowiedzieć się, jakie wyroby można jeszcze zakupić w naszym sklepie, serdecznie zachęcamy do zaznajomienia się z pozostałymi sekcjami niniejszej strony internetowej jak również – do kontaktu z naszymi przedstawicielami, którzy z pewnością pomogą Państwu znaleźć produkt idealnie dostosowany do Państwa potrzeb!