Solidność i Styl: Zastosowanie Kostki Brukowej w Projektowaniu Nawierzchni Zewnętrznych.

Wykonanie mocnej i wytrzymałej nawierzchni wbrew pozorom nie musi być wcale trudne czy też czasochłonne. Jeżeli chcecie zaprojektować stylową, ale i solidną nawierzchnię zewnętrzną wokół własnego domu czy firmy, to doskonale sprawdzi się kostka brukowa. Warto dowiedzieć się więcej na jej temat.

Najnowocześniejsze trendy – wybierzcie kostkę brukową 

Nawierzchnia z kostki brukowej jest naprawdę popularna i wpisuje się w aktualne trendy. Łatwo i szybko można z niej wykonać zarówno alejkę, jak i podjazd, czy nawet taras. Co istotne, pełni ona funkcję zarówno praktyczną, jak i dekoracyjną. Warto wiedzieć, że kostka brukowa jest odporna na uszkodzenia mechaniczne i wytrzymuje nawet duże obciążenie. Gdy jest dobrze ułożona, nie pęka pod wpływem zmiennych warunków atmosferycznych czy też zmiennych temperatur. Nie musicie także obawiać się wykwitów, przy czym należy pamiętać o jej impregnacji. Musimy też wspomnieć, że sprawdzi się ona zarówno w przypadku mniejszych, jak i większych, czy nawet bardzo dużych tarasów czy wykończenia podjazdu do garażu. Kostka brukowa o grubości od 4 do 6 cm najlepiej sprawdzi się na alejkę, natomiast na podjazd lepiej wykorzystać taką o grubości od 6 do 8 cm. 

Elegancja w czystej formie – jaka kostka brukowa będzie dla Was idealna? 

Obecnie na czasie są bardzo duże formaty kostek brukowych. Świetnie prezentuje się ona w stylu nowoczesnym. Najlepiej pasuje do domów utrzymanych w industrialnym wydaniu. Możemy Wam polecić np. kostki płukane czy szczotkowane, które są hitem w tym sezonie. Do nowoczesnych posesji pasują też kostki, które posiadają metaliczny połysk. Oczywiście świetnym wyborem będą kostki strukturalne, które także są modne, jednak w tym przypadku lepiej wybrać nieco mniejszy format, by nie przytłoczyć aranżacji ogrodu. Mamy również dobrą wiadomość dla miłośników retro, a mianowicie bardzo modne są kostki postarzane o niewielkich wymiarach, które sprawdzą się w stylu vintage, a także retro. Jeżeli lubicie kontrast, to możecie zdecydować się na zakup dwóch kolorów kostki brukowej, np. białego i czarnego i w ten sposób uzyskacie naprawdę świetny efekt. Najtańsze są zwykłe, betonowe kostki brukowe, które jednak możecie łączyć z betonem ażurowym czy też kostkami płukanymi. Dzięki temu wykonanie zewnętrznej nawierzchni nie będzie tak kosztowne.

Materiał zewnętrzny