Gdzie używa się sprężarek śrubowych olejowych?

Sprężarka śrubowa to urządzenie, które wytwarza sprężony gaz, dzięki pracy przesuwających się śrub. Ciśnienie, które wytwarzane jest podczas tej czynności, zależy w głównej mierze od budowy sprężarki. W urządzeniach olejowych stosuje się środek uszczelniający i konserwujący, jakim jest olej. Ciecz dodatkowo chłodzi poszczególne elementy sprężarek śrubowych olejowych, co przedłuża ich żywotność i zapewnia wydajną i ciągłą pracę.

Zastosowanie sprężarek śrubowych

Sprężarki śrubowe olejowe są powszechnie stosowane w kolejnictwie oraz w zakładach przemysłowych, gdzie wymagane jest regularne dostarczanie sprężonych gazów. Mobilne sprężarki śrubowe są również niezbędne na placu budowy — zasilają tam wiele maszyn budowlanych.

Niewielkie sprężarki śrubowe olejowe to urządzenia niezwykle praktyczne, a innowacyjne technologie sprawiają, że produkt działa bardzo wydajnie, pracuje dość cicho i jest energooszczędny. Sprężarka jest sprzętem gotowym do działania — wystarczy ją podłączyć i można jej używać. Dużą zaletą urządzeń jest fakt, że mogą one działać ciągle, bez potrzeby robienia przerw.

Jak wybrać najlepszą sprężarkę śrubową olejową?

Wybierając sprzęt do swojego warsztatu lub do garażu, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii, które sprawią, że wybór będzie trafiony i sprawdzony. Wśród sprężarek śrubowych olejowych dostępne są produkty o różnej mocy znamionowej silnika. Wartość może mieć wpływ na wydajność sprężarki oraz na zakres prac, do których urządzenie jest przeznaczone. Podobne znaczenie ma wielkość zbiornika na sprężone powietrze oraz wydajność urządzenia, którą deklaruje producent.

Urządzenia mogą pracować nawet w zakresie ciśnienia do 15 barów, co umożliwia wydajną pracę pod dużym obciążeniem. Takie sprężarki śrubowe olejowe przeznaczone są do pracy ciągłej, dlatego sprawdzą się w gospodarstwie domowym lub w niewielkim warsztacie samochodowym i w stolarni. Sprężarki śrubowe są bardzo żywotne, a zastosowanie materiałów wysokiej jakości oraz nowoczesnych technologii sprawia, że poziom hałasu generowany przez urządzenia jest znacznie mniejszy niż sprzętach starszej generacji.

Profesjonalne sprężarki śrubowe olejowe mogą być też wykorzystywane w dużych zakładach przemysłowych oraz na placach budowy. To znacznie bardziej skomplikowane sprzęty niż te używane w domach. Innowacyjne rozwiązania technologiczne w połączeniu z wysokiej klasy materiałami sprawiają, że profesjonalne sprężarki śrubowe olejowe są wciąż obecne w przemyśle. Zapewniają wydajną, cichą oraz oszczędną pracę, do tego są łatwe w konserwacji.