W jakich placówkach przydaje się dystrybutor wody?

Zgodnie z przepisami kodeksu pracy, w każdej firmie, w której zatrudnieni są pracownicy, musi być stały i nieutrudniony dostęp do wody pitnej. Kupowanie butelek z wodą jest dobrym rozwiązaniem tam, gdzie pracownicy są „wypuszczani”w teren. Jeśli jednak pracują stacjonarnie, zdecydowanie bardziej opłacalne i bardziej ekologiczne jest zainwestowanie w dystrybutor wody.

Dla kogo bezbutlowy dystrybutor wody, a dla kogo automat do wody?

W najbardziej złożonej formie, dystrybutor wody można podłączyć do sieci wodnej i czerpać z niej, filtrując ciecz przez filtry wbudowane w urządzenie. W bardziej ekonomicznym wydaniu, dystrybutor wody czerpie z wielkiej butli usadowionej na szczycie. Podgrzewa wodę, która nie wymaga filtrowania, bo jest to woda źródlana, pozbawiona kamienia. Taki dystrybutor wody kupimy niedrogo, podobnie jak niewielkim kosztem utrzymamy go później, dokupując do niego regularnie butle ze świeżą wodą.

Bezbutlowe dystrybutory wody są idealne, gdy z urządzenia korzysta w ciągu jednego dnia wiele osób. A tak dzieje się nie tylko w większych firmach, zatrudniających gros pracowników. Duży przepływ osób odbywa się przede wszystkim w urzędach, szpitalach, na komisariatach policji, w sądach, a także w szkołach i w tych miejscach użyteczności publicznej, gdzie mamy do czynienia z licznymi zgrupowaniami. Są to teatry, kina, muzea, a także centra kultury. Wiele osób potrzebujących dostępu do wody przewija się również przez apteki, centra handlowe oraz sale zabaw dla dzieci, czy gabinety kosmetyczne oraz stomatologiczne.

Dla kogo dystrybutor wody, a dla kogo urządzenie filtrujące wodę z kranu?

Wszędzie tam, gdzie zależy nam na tym, aby odwiedzający nas mieli komfort skorzystania z czystej, podgrzanej lub schłodzonej w lecie wody, warto zainwestować w taki dystrybutor wody, który będzie i tani w eksploatacji dla nas i wygodny w użytkowaniu dla odwiedzających/przechodniów. Jeśli prowadzimy niewielki punkt obsługowy, w którym odwiedza nas codziennie zaledwie kilka osób, warto zainwestować w przynajmniej podstawowy automat do wody.

Jeśli mamy niewielką firmę bez dostępu dla osób z zewnątrz, warto rozważyć profesjonalne urządzenie filtrujące wodę od Aquamo: https://aquamo.com.pl/dystrybutory-filtrujace-wode, oczyszczające wodę „kranową”z bakterii, grzybów i innych drobnoustrojów. Odczują to wszyscy, którzy korzystają z takiej wody, aby zrobić sobie z jej użyciem kawę lub herbatę.