Uszczelki gumowe na wymiar – gdzie zamówić?

Uszczelka jest bardzo ważnym komponentem stosowanym w wielu instalacjach i urządzeniach. Może ona zapewnić skuteczne działanie jedynie wtedy, gdy zostanie właściwie dopasowana do miejsca montażu. Wtedy, gdy dorób gotowych uszczelek nie jest możliwy, rozwiązaniem jest zamówienie ich na wymiar.

Uszczelki gumowe na zamówienie – kiedy warto?

W sprzedaży dostępne są różnorodne gotowe uszczelki. Dobiera się je w zależności od kształtu, wymiarów oraz od materiału, z którego są one wykonane.

Jeżeli asortyment gotowych uszczelek nie pozwala na dobranie tych odpowiednich, w takim przypadku rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firmy, która wykonuje je na indywidualne zamówienie.

Zakupienie uszczelek na wymiar daje pewność, że będą one właściwie dopasowane do konkretnego miejsca montażu, dlatego też będą zapewniały wtedy skuteczne działanie, czyli ochronę przed przeciekaniem danego medium.

Jakie uszczelki gumowe można zamówić na wymiar?

Producenci uszczelek gumowych, między innymi firma gumopolis.com.pl, mogą zaprezentować każdemu z klientów szeroką gamę materiałów uszczelniających. Dzięki możliwości wykonania ich na wymiar mogą one spełniać wtedy całkowicie swoje cele. 

Uszczelki gumowe mogą przybierać różne formy, między innymi są to:

  • uszczelki płaskie
  • oringi
  • profile uszczelniające
  • uszczelki krawędziowe
  • kołnierze uszczelniające

Dodatkowo producenci mogą wykonać też inne wyroby gumowe na zamówienie, na przykład jak przelotki, ustniki, tuleje, łączenia, zderzaki, stopki, płyty, wałki, aby wspomnieć jedynie o paru dostępnych produktach.

Wszystkie z powyższych materiałów mogą być wtedy dobrane indywidualnie do konkretnego miejsca montażu i zastosowania, między innymi pod względem kształtu, wymiaru oraz rodzaju gumy.

Rodzaje materiałów na uszczelki gumowe

Producenci wykonujący uszczelki gumowe na zamówienie mogą zaprezentować je swoim klientom w różnych wariantach pod kątem materiałowym.

Najczęściej wykonuje się uszczelki z materiałów jak kauczuk naturalny, kauczuk sztuczny SBR, kauczuk nitrylowy NBR, kauczuk EPDM, kauczuk butylowy, kauczuk silikonowy.

W przypadku, gdy uszczelka ma zapewniać skuteczną ochronę przed wysokimi i niskimi temperaturami, najczęściej wykorzystuje się uszczelki silikonowe. Z kolei wtedy, gdy celem jest uzyskanie właściwej ochrony przed czynnikami chemicznymi, często używane są kauczuki naturalne czy nitrylowe.

Przy zamawianiu uszczelek na wymiar trzeba więc określić, gdzie mają być one używane, aby dzięki temu można było dobrać właściwy typ materiału. Zapewni on wtedy właściwą ochronę przed czynnikami zewnętrznymi oddziałującymi na uszczelnienie.

Uszczelki gumowe na wymiar – gdzie je kupić?

W celu zamówienia uszczelek gumowych na wymiar konieczne jest wybranie właściwego producenta. 

Obecnie na polskim rynku działa wiele firm przygotowujących uszczelnienia dla klientów. Wśród nich znajduje się też firm gumopolis.com.pl, która ma wielu zadowolonych klientów z całego kraju.

Do zamówienia uszczelek należy przekazać producentowi projekt wyrobu. Musi on uwzględniać wymiary uszczelki oraz musi także wskazywać na materiał, z którego mają być one wyprodukowane. Wybrani producenci posiadają również własne działy projektowe, w których mogą przygotować projekt uszczelki na zamówienie klienta.

Następnie, po zatwierdzeniu projektu, firma przystępuje do produkcji uszczelek. Czas realizacji zamówienia zależny jest od liczby uszczelek, ale również od kwestii jak dostępność materiału do ich wykonania.

Więcej informacji dotyczących usług producentów uszczelek można uzyskać na ich witrynach.