Stoliki kawowe- jak je dobrać do wnętrza?

Stolik kawowy to niezwykle praktyczny element wyposażenia każdego salonu. Mebel ten pozwala na wygodne serwowanie gościom kawy, przekąsek, ponadto można na nim kłaść też wiele przedmiotów. Jak wybrać idealny stolik, który będzie pasował do wnętrza?

Stolik kawowy- jakie funkcje pełni?

Stoliki kawowe to meble o wszechstronnym zastosowaniu. Sprawdzą się nie tylko w salonie, ale także w sypialni, kuchni, jadalni, przedpokoju czy gabinecie. Ten niepozorny element wyposażenia, może służyć nam jako miejsce na poczęstunek i napoje dla gości, jak i przestrzeń do wyeksponowania dekoracji, trzymania gazet czy książek. Stolik kawowy jest też często znakomitą ozdobą wnętrza, zwłaszcza jeśli dobierzemy wyróżniający się na rynku model, o ciekawym kształcie czy detalach.

Stolik kawowy – z drewna, materiału drewnopodobnego, a może metalu?

Wybór materiału zależy głównie od naszych indywidualnych preferencji, jak i aranżacji danego pomieszczenia. W stylu skandynawskim idealnie odnajdzie się biały stolik kawowy, na przykład wykonany z płyty laminowanej. W przypadku wnętrz klasycznych dobrą opcją będzie wybranie modelu ze szkła i drewna. W pomieszczeniach w stylu loft sprawdzą się zwłaszcza propozycje metalowo- szklane. Jeśli chodzi o naturalne drewno, jest ono polecane do wnętrz nowoczesnych, vintage, ale również skandynawskich. Dużym zainteresowaniem cieszą się bogato zdobione stoliki kawowe.

Stolik kawowy- a jaki rozmiar meble okaże się najlepszy?

Wiele zależy głównie od dysponowanej przez nas wolnej przestrzeni. Ważne jest zwłaszcza to, aby mebel do salonu był umieszczony ok. 3-5 cm niżej niż siedzisko kanapy. Pozwoli to na wygodną konwersację z gośćmi czy członkami rodziny, jak i wypijanie ulubionego napoju. Stolik nie może być za mały, gdyż powinien umożliwiać położenie na nim całego serwisu kawowego, jak i przydatnych gadżetów (np. pilot, telefon).

Kształt stolika kawowego- co mamy do wyboru?

Do małych pomieszczeń świetnym rozwiązaniem będzie zakup okrągłego stolika kawowego. Taka jego forma optycznie powiększy przestrzeń i nada jej lekkości. To też dobra opcja do domu, w którym znajdują się zwierzęta czy dzieci. Okrągły kształt nie sprawdzi się jednak do salonów ze sporym narożnikiem czy sofą, gdyż użytkownicy stolika mogą mieć wówczas problem z jego użytkowaniem. Do dużych przestrzeni polecany jest prostokątny stolik, który oferują sporą ilość miejsca, na ulubione dekoracje, napoje i przysmaki. Więcej przydatnych informacji można uzyskać z artykułu https://www.dopoznania.pl/nowosc/stolik-przy-ktorym-wypijesz-nie-jedna-kawe.

Ważne jest też to, aby wybrany model był dopasowany do innych elementów wyposażenia wnętrza. Chodzi tutaj zarówno o jego styl, jak i kolor. Całość aranżacji powinna tworzyć jedną spójną całość.