Opakowania na wymiar – gdzie zamówić druk opakowań?

Tekturowe, a może z tworzywa sztucznego? Jeżeli potrzebne są opakowania, warto zadbać o to, aby nie tylko były trwałe, ale również skutecznie promowały firmę i markę. O czym warto pamiętać przy zamawianiu opakowań z nadrukiem?

Jaki materiał na opakowania wybrać?

Dobór właściwych opakowań do produktów ma duże znaczenie, ponieważ to właśnie dzięki nim można ochronić je przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi i jednocześnie nadać im atrakcyjny wygląd.

Obecnie w sprzedaży można znaleźć różne warianty opakowań gotowych, a także można zlecić przygotowanie ich na zamówienie.

Opakowania można podzielić wtedy na różne kategorie pod kątem materiałów, z których są one wykonane. 

Największym powodzeniem cieszy się obecnie druk opakowań kartonowych, które pozwalają na efektowne i ekologiczne opakowanie produktów. 

Można też zdecydować się na opakowania z folii czy sztywnych tworzyw sztucznych, które pozwalają na efektowne podkreślenie produktów. Zastosowanie tworzyw pozwala uzyskanie lepszej ochrony przed wilgocią, co także ma duże znaczenie w przypadku wielu produktów.

Rodzaje opakowań – jak dobrać te właściwe?

Dobór odpowiednich opakowań powinien bazować na uwzględnieniu kilku istotnych czynników. Zaliczają się do nich przede wszystkim:

1. Wymiary opakowania – powinno być ono dopasowane do konkretnego produktu, by zapewniać mu skuteczną ochronę i jednocześnie oszczędzać przestrzeń do transportu i składowania.

2. Typ opakowania – warto uwzględnić wtedy sposób jego składania, zamykania, na przykład można wybrać opakowania z klapkami czy opakowania zamykane ma magnes.

3. Estetyka opakowania – to bardzo ważny parametr, gdy chce się stworzyć opakowanie przyciągające uwagę. Można wybrać wtedy opakowania z dekoracyjnymi elementami jak okienka, wstążki, a także opakowania z uszlachetnieniem, na przykład złoceniem, lakierowaniem.

4. Wypełnienie opakowania – stosowane jest po to, aby dodatkowo zabezpieczyć produkty i nadać im atrakcyjny wygląd. Może być wykonane z kartonu, tworzywa, ale również może mieć formę pianki.

Warto zapoznać się z różnymi wariantami opakowań, aby wybrać takie, które będzie mogło zapewnić właściwą ochronę dla produktów i nadać im również niebanalny wygląd.

Nadruk na opakowaniach – co powinno się na nich znaleźć?

Żeby opakowanie spełniało nie tylko funkcję ochronną, ale również reklamową i informacyjną, najczęściej wykonuje się na nim nadruk. 

Obecnie druk opakowań jest bardzo często zlecaną usługą, dlatego oferuje ją większość firm produkujących opakowania dla klientów. Stosowane są wtedy różne techniki nadruku, które mogą odbywać się bezpośrednio na materiale opakowaniowym lub na papierze, który umieszczany jest na opakowaniu.

Nadruk na opakowaniach powinien odzwierciedlać ich zastosowanie. W przypadku produktów najczęściej są to informacje o ich rodzaju, a także logo, informacje o producencie, dystrybutorze.

Aby opakowania wyróżniały się na tle konkurencji, można też uzupełnić je o ciekawe wzory graficzne. Z kolei w celu nadania im luksusowego wyglądu stosuje się druk opakowań z uszlachetnieniem, na przykład wykonuje się opakowania kaszerowane ze złoceniem.

Gdzie zamówić druk opakowań?

Duże znaczenie przy zlecaniu druku opakowań ma wybór firmy, która zajmuje się ich wykonaniem. 

W tym przypadku należy przede wszystkim zwrócić uwagę na posiadane przez nią zaplecze produkcyjne, a tym samym na oferowane rodzaje opakowań i sposoby druku. 

Warto też sprawdzić, jakie opinie ma firma wykonująca druk opakowań. Można znaleźć je na stronie internetowej firmy, ale również w innych serwisach.