Lustra do łazienki w stylu minimalistycznym – inspiracje

Poszukując dobrego lustra do łazienki, najczęściej decydujemy się na zakup modelu wraz z oświetleniem, ponieważ zwiększa ono funkcjonalność tej strefy w pomieszczeniu. Lampa pomaga wykonać szybki makijaż przed wyjściem z domu, ogolić zarost albo po prostu umyć zęby. Jeszcze kilka lat temu trzeba było stosować osobne rozwiązania, ale w obecnych czasach producenci oferują produkty dwa w jednym, czyli podświetlane lustra.

Czy do łazienki warto kupić lustro z oświetleniem czy bez?

Lustro łazienkowe jest niezbędne w każdym mieszkaniu, niezależnie od tego, czy dysponujemy małym pomieszczeniem w bloku, czy też mamy bardzo przestronną powierzchnię przekraczającą 20 m2. Bez lustra trudno byłoby wykonać jakiekolwiek czynności, takie jak codzienne mycie zębów, golenie się czy malowanie rzęs.

Kiedyś najczęściej lustra nabywane były w klasycznej formie, do których trzeba było zamówić dodatkowy komplet oświetlenia górnego. Montowało się więc żyrandol i punkty dodatkowe, takie jak kinkiety po obu stronach zwierciadła.

Aktualnie jednak zdecydowanie wygodniejszym rozwiązaniem są lustra łazienkowe ze zintegrowanym oświetleniem. Punkty świetlne mogą być zlokalizowane na powierzchni tafli albo też umieszczone dyskretnie i minimalistycznie.

Źródło światła mocuje się z tyłu lustra, dzięki czemu na jego frontalnej części tworzą się podświetlane pasy górne, dolne i boczne, które biegną po całym obwodzie. Takie światło jest przyjemna dla oka, a dodatkowo nie powoduje nagrzewania się zwierciadła.

Dlaczego warto postawić na nowoczesne lustro z oświetleniem?

Nowoczesne lustra z podświetleniem LED zajmują znacznie mniej miejsca niż te tradycyjne, przy których trzeba dodatkowo montować kinkiety albo lampy wiszące. Taka propozycja pozwala także efektywnie wykorzystać małe wnętrze we wnękach albo pod skosami.

Lustro łazienkowe z oświetleniem podnosi także funkcjonalność takiego pomieszczenia. Światło jest przyjemne dla oczu i nie powoduje powstawania cieni. Można w ten sposób precyzyjnie wykonywać wszelkie czynności, takie jak makijaż czy golenie się.

Takie lustra w łazience są również ciekawym i dyskretnym sposobem, aby nadać wnętrzu nowoczesnego charakteru. W ten sposób zwierciadło pełni dodatkową funkcję dekoracyjną i pozwala osiągnąć kameralny klimat.

Na koniec warto dodać, że lustro z oświetleniem łatwiej jest utrzymać w czystości, gdyż nie widać na nim smug. Jest to także rozwiązanie bezpieczne i ekologiczne, a przy tym wyróżnia się długim okresem eksploatacji. Diody LED zamontowane w zwierciadle pracuję nawet kilka tysięcy godzin.

Nowoczesne lustra łazienkowe znajdziesz w sklepie https://arenalazienek.pl/pl/c/Lustra-lazienkowe/176.