Wciągniki pneumatyczne typu BIG BAG

Red Rooster oferuje wciągniki opakowań typu Big Bag o trzech udźwigach dla sprostania specyficznym wymaganiom obsługi ładunków wielkogabarytowych. Udźwig 1 tona, 2 tony i 2,5 tony zaspokoi większość wymagań ale jeśli to konieczne możemy zaprojektować urządzenia
o większych możliwościach. Dla urządzeń z jednym hakiem wymiary ramy można zmieniać, zachowując odpowiedni dystans od ramy wciągnika i kolektora łańcucha.

Specjalnie zaprojektowane do obsługi worków Big Bag, wciągniki mają solidną i niezwykle zwartą konstrukcję, dzięki czemu oferują najlepszą z możliwych odległość podejścia. ‎Łańcuch do udźwigu wielkich ciężarów jest stosowany w celu zmniejszenia nadmiernego zużycia spowodowanego ruchem worków podczas podnoszenia.

Ze względu na duże zakurzenie środowiska przy obsłudze worków typu Big Bag ważne jest, aby łańcuch nośny i zęby napędu na kołach wózka były regularnie sprawdzane pod kątem zużycia, czyszczone i smarowane. Tam gdzie spaliny i wilgoć z oleju są problemem, powietrze wylotowe 
wciągnika i wózka może być odprowadzane rurami do bezpiecznej strefy.
 
Jak w przypadku wszystkich wciągników i wózków Red Rooster, nasze urządzenia są w 100% zgodne ze standardami i mają mozliwość certyfikacji ATEX oraz zatosowania ich w STREFIE 1 lub STREFIE 2 (dla gazu grupy IIB lub IIC i klasy temperaturowej T4).
zapytaj
o ten produkt