Wybór urządzenia sterującego do wciągnika może stanowić problem, dlatego opisujemy typy urządzeń wykorzystywanych przez Red Rooster Poland.

Wszystkie urządzenia sterujące mogą być dostarczone wraz z wciągnikiem w chwili zakupu, lub w późniejszym terminie. Nasza gama urządzeń (kaset) sterujących jest zróżnicowana, aly zapewnić jak największy komfort i bezpieczeństwo pracy, a przy tym dopasować się do konkretnych potrzeb klientów. Nasze doświadczenie w projektowaniu i montażu gwarantuje bezawaryjna pracę kaset sterujących. 

1. Linka regulacyjna 

Jest to najtańsze, ale zdaniem wielu użytkowników najlwosze rozwiązanie, gdyż jej zaletą jest bardzo duża precyzja. Daje bezpośrednią kontrolę nad wciagnikiem, nie ma żadnych opóźnień w manewrowaniu.
Linka regulacyjna dostępna jest dla wszystkich wciągników Red Rooster i można zamówić jej dowolną długość.
2. Urządzenie sterujące RRI-VTP

Jest to standardowe urządzenie sterujące dla wciągników pneumatycznych TCR. Wyposażony jest we włącznik awaryjny i przewód długości 2m. Jest dostępne w wersji z 2,4 lub 6 przyciskami.
3. Urządzenie sterujące -RRI-VTP

Dostępne są zarówno w wersji morskiej wyposażonej w 1/4" węże gumowe jak i w wersji na platformy wiertnicze (wyposażone w węże i zawory ze stali nierdzewnej). Urządzenie jest łatwe do obsługi jedną ręką, posiada łatwie w eksploatacji przyciski zabezpieczone przed przypadkowym użyciem. Można je używać w środowiskach agresywnych i są dostępne w wersjach 2,4 i 6 przyciskowych.

 
4. Urzadzenie sterujące -TCS-P

Nasze szybkie wciagniki TCS sa kontrolowane przez urządzenie sterujące TCS-P, które ma dwie dźwignie awaryjne do sterowania prędkością oraz posiada wyłącznik awaryjny.
 

5. Urządzenie sterujące typ DP

Jest używane do naszych mini wciągników TCR-250 i TCR-500/2. Pełny przepływ powietrza przez urządzenie DP pozwala w pełni kontrolować podnoszenie.
 


6. Skrzynki (konsole) sterowania typ CB

Możemy również zbudować wiszące skrzynki sterowania z tymi samymi zaworami, któryc używamy w urządzeniach sterujących RRI. Są one dostępne w wersjach z 2,4, 6 lub 8 przyciskami oraz awaryjnym wyłącznikiem bezpieczeństwa.
7. Sterowanie radiowe

Gdy zbyt duża odległość między stanowiskiem sterowania i wciągnikiem staje się problemem, możemy zaoferować opcję sterowania radiowego, które jest łatwe do zamontowania we wszystkich typach naszych wciągników, wózków i suwnic. System ten dostępny jest w wersji standardowej i z certyfikatem ATEX.