Firma Red Rooster Poland została oficjalnym i jedynym dystrybutorem wciągników i urządzeń dźwigowych firmy TIGER Lifting w Polsce. Produkty TIGER Lifting mogą Państwo już obejrzeć na naszej stronie internetowej.

Firma TIGER Lifting działa na rynku od ponad 50 lat, dostarczając wysokiej jakości ręczne wciągniki łańcuchowe oraz dźwigniowe dedykowane każdej branży i najbardziej wymagającym gałęziom przemysłu. Produkty TIGER spełniają wszelkie międzynarodowe standardy, co pozwala na ich bezpieczne użytkowanie w trudnych warunkach m.in. w bardzo wysokiej temperaturze i wilgotności powietrza.
 
SERIE WCIĄGNIKÓW DŹWIGNIOWYCH
 
Na szczególną uwagę zasługuje seria certyfikowanych wciągników dźwigniowych TIGER Subsea, która została zaprojektowana specjalnie do pracy pod wodą. Gama tych wciągników (dostępna o wydajności od 0.8 t do 20.0 t)  jest nowością na polskim rynku i niedługo może stać się alternatywą dla innych urządzeń dźwigowych stosowanych przez koncerny naftowe i gazowe oraz całą branżę offshore. Wciągnik wyposażony jest w autorski, unikalny, podwójny mechanizm hamulcowy, który zaciska się automatycznie w momencie, gdy napotka najmniejszy opór na dolnym haku. Dzięki tej funkcji wciągniki SUBSEA podniosą, utrzymają i opuszczą nawet najlżejsze ładunki bez poślizgu. Unikalne elementy konstrukcyjne i właściwości antykorozyjne serii wciągników SS11, w tym jednoczęściowa konstrukcja przekładni zębatych, dają im znaczną przewagę nad standardowymi wciągnikami dźwigniowymi, dzięki czemu podnośnik ten jest idealnym narzędziem w pracy pod wodą i w innych ekstremalnych warunkach.
 
Kolejna seria wciągników dźwigniowych – PROHL idealnie nadaje się do zastosowań w branży przesyłu napowietrznego, stoczniach, platformach wiertniczych, a także do użytku w górnictwie podziemnym. Wciągniki PROLH zawierają wiele zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa, dzięki czemu można używać ich zarówno w pozycji pionowej  jak i poziomej. Wszystkie główne komponenty wciągnika  poddawane są obróbce cieplnej i precyzyjnie obrabiane by zapewnić sprawne funkcjonowanie przez długi czas.
 Największą popularnością w branży transportowej i budownictwa przemysłowego cieszą się wciągniki dźwigniowe TLH, które są idealne do długotrwałego użytkowania, a przy tym nie wymagają dużych kosztów utrzymania i serwisowania. Wciągniki te dostępne są w zakresie udźwigu od 250 kg do 10 T, co pozwala na precyzyjne dobranie urządzenia pod kątem potrzeb przedsiębiorstwa. Największą zaletą tych wciągników jest lekka, kompaktowa i wytrzymała konstrukcja, która jest niezwykle odporna na uderzenia dzięki wykonaniu z blachy stalowej. TLH można zakupić z dodatkowymi zabezpieczeniami chroniącymi przed przeciążeniem, a dodatkowe bezpieczeństwo zapewnia dwuzapadkowy hamulec mechaniczny.
 
Wszystkie serie wciągników można również zakupić z dodatkowym zabezpieczeniem iskroodpornym (Kategoria II - wysoki poziom bezpieczeństwa – Certyfikat ATEX: Ex II 2 GD c IIC IIIC T4).
 
SERIE WCIĄGNIKÓW ŁAŃCUCHOWYCH
 
Podobnie jak w przypadku wciągników dźwigniowych, również serie wciągników łańcuchowych charakteryzują się zaawansowanymi mechanizmami bezpieczeństwa oraz łatwością użytkowania. Seria TCB to klasyczne wciągniki łańcuchowe o bardzo dużej wydajności. TCB są lekkie i solidne, wyprodukowane z materiałów najwyższej jakości. Dzięki małej przestrzeni nadproża mogą być użytkowane w miejscach o ograniczonej przestrzeni. Co ciekawe, można je także bezpiecznie stosować do konwojowania i przeciągania pod kątem do 45°. Podobnie jak pozostałe wciągniki, seria TCB przeszła wiele kompleksowych testów wytrzymałościowych, a także serie po 1500 cyklów ciągłego podnoszenia przy zbyt małym i zbyt dużym obciążeniu (1,5-krotnym obciążeniu znamionowym).
 
Wciągniki łańcuchowe SCB również dedykowane są pracy w trudnych warunkach, zwłaszcza w środowisku morskim i w górnictwie podziemnym. Niewątpliwą zaletą jest pełne zabezpieczenie antykorozyjne w postaci wykończenia OCP (Organic Compound Protection –czyli  ochrona przed związkami organicznymi), które zapewnia ponad 1000 godzin ciągłej ochrony w warunkach testowych w mgle solnej, zgodnie z normą ASTM B117. Podobnie jak seria TCB, wciągniki SCB są przetestowane i certyfikowane pod kątem ich pracy pod kątem 45°.
 
W ofercie TIGER Lifting znajdują się także wózki , także te korozjoodporne i ognioodporne (wszystkie z możliwością certyfikacji ATEX), wciągarki, klampy, kotwice belkowe i urządzenia samohamowneWszystkie urządzenia dostępne są w konkurencyjnych cenach, spełniają najwyższe standardy przemysłowe i przy prawidłowym użytkowania gwarantują wieloletnie użytkowanie bez awarii. 
Zapraszamy do zapoznania się z kartami katalogowymi poszczególnych produktów, a także ogólnym katalogiem produktów marki TIGER Lifting